Pravidelně cvičit? S tím běžte do háje!

Když na kurzech hormonální jógové terapie podle Dinah Rodrigues hovořím o tom, že je třeba sestavu pravidelně cvičit, nemohu si nevšimnout otazníků v očích přítomných nadšenců terapie.

„To jako vážně?“ „No jo, už je to tady zase, pravidelně cvičit…“ anebo „Hm, a kde na to mám vzít čas?“ a pak to  vždycky přijde.  Vždycky.  Mohu se na to spolehnout:

„A jak často znamená pravidelně?“

To záleží na tom, čeho potřebujeme terapií dosáhnout. A u každého je to individuální. Při cvičení sestavy podle Dinah Rodrigues dostaneme vždy rychlé a efektivní výsledky.

Pokud si žena přeje otěhotnět a tedy rychle optimalizovat hladinu ženských hormonů, nastartovat ovulační cyklus a muž zlepšit kvalitu spermií,  je třeba cvičit denně.

Jestliže potřebujeme odstranit stres a únavu, můžeme cvičit tehdy, když se cítíme stresovaní a unavení.

Ladíme-li naši formu a jsme zaujati zpomalováním  stárnutí organizmu, stačí 3x až 4x týdně.

Lze „přepálit“ začátek?

V některých případech může tělo na rychlé nasazení a každodenní intenzivní cvičení zpočátku reagovat velmi silně. Bavíme se tu o hormonální jógové terapii, která má silné účinky na organizmus. A pak je třeba zmírnit frekvenci, dát tělu čas, aby přivyklo terapii.

Postupně zvyšovat četnost cvičení až se dostaneme na optimální frekvenci, která odpovídá tomu, čeho chceme dosáhnout. A to každý sám na sobě pozná.

Jazzová trubka a cvičení – jak to jde dohromady?

Ráda vedu měsíční kurzy, kdy je dostatek prostoru se sestavu naučit v průběhu jednoho měsíce. Podle mých zkušeností jen minimum účastníků kurzu si nasadí vysokou laťku a začnou doma to, co se na dané hodině naučili, cvičit každý den. Většina cvičí jen rozcvičku, je dost takových, kteří vůbec mezi hodinami doma necvičí a tak  jejich tělo má dostatek času novému cvičení přivyknout.

Bohužel  ti, kteří během měsíce cvičili jen na společných hodinách, nepozorují tak výrazný efekt účinků jako ti, kteří cvičili i doma.

Se cvičením je to bohužel jako se vším v našem životě. Zde ráda ocituji svůj oblíbený citát, kterým se motivuji ke cvičení i já sama (cvičím již téměř 6 let):

„Život je jako jazzová trubka, když do ní nefoukáš, nic z ní nevyjde.“ — Louis Armstrong

Zdroj: https://citaty.net/citaty/494-louis-armstrong-zivot-je-jako-jazzova-trubka-kdyz-do-ni-nefoukas/

 

Žádný instantní způsob, jak mít pevné a zdravé tělo bez cvičení neznám.

Vy ano?

 

Autor: Radka

"Miluji to, co dělám a dělám to, co miluji." Více o mně si přečtete zde>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *