Reference

Reference z prezenčního kurzu z února 2022:

Na začátku února jsem u paní Radky absolvovala víkendový seminář „Hormonální jógové terapie“. Rozhodla jsem se udělat něco pro své zdraví – na ultrazvuku mi byla totiž diagnostikována přítomnost několika děložních myomů a tak mě napadlo, co tak zkusit hormonální jógu. Vlastně už v čekárně u lékaře, když jsem si krátila dlouhou chvíli prohlížením letáků, mi padl do oka jeden sytě růžovo-oranžový s nabídkou cvičení hormonální jógy. No a tak jsem se na „ty“ webové stránky z letáku podívala a plná zvědavosti se přihlásila na zkušební hodinovou lekci. Ta na mě zapůsobila velmi pozitivně, po cvičení jsem se cítila skvěle, uvolněně a nabitá novou energií i přístup paní lektorky byl bezvadný, paní Radka je příjemná osůbka, směrem k nám cvičenkám projevila vstřícnost, vše nám srozumitelně vysvětlovala a bylo znát, že své práci rozumí a že ji má ráda a také že své zkušenosti nadšeně předává dál. Proto jsem se rozhodla pro pokračování, abych si osvojila celou cvičební sestavu. I když se mi ze začátku zdálo, že mi bude možná dost dlouho trvat, než si vše zapamatuji, opak byl pravdou. Na cvičení není nic tak složitého, chce to jen cvik a tak doma cvičím, nespěchám na sebe a jsem moc ráda za ten letáček v čekárně, protože to byl opravdu fajn nápad něco se sebou udělat a navíc strávit jeden únorový víkend v příjemném, téměř rodinném prostředí.
Děkuji
Katka z Brna, 49 let

 

 

 

Reference z prezenčního kurzu ze začátku prosince 2020:

Dobrý den Radko,

Chtěla bych vám napsat, jak se mám po čtyřech měsících od
víkendového semináře, který jsem absolvovala hlavně kvůli
hormonální nerovnováze.
Mám se skvěle, jsem těhotná, v 10.týdnu. Snažili jsme se 8
měsíců o miminko, z toho poslední dva měsíce s hormonální
jógou 😉 Radko děkuji vám, jste skvělá lektorka, seminář s
vámi byl krásný, pohodový, uvolněný. Cítila jsem se na něm
úžasně, všechno jste krásně vysvětlila. Cvičení jsem si i
potom sama doma užívala, každý den jsem se těšila na tu
půlhodinku, kterou jsem měla jen sama pro sebe.

Martina U.

 

Reference z online výuky:

únor 2021

Milá paní Radko,

timto bych Vam rada podekovala za vase opakovaci on-line lekce. Prihlasila jsem se na ne, protoze nemam moznost se zucastnit vasich lekci osobne a jiz pri prvni lekci jsem byla velmi mile prekvapena, jak dobre na dalku dokazete dat jasne instrukce a vzdy presne vim co mam delat. Kazdou lekci mne provedete s velkou lehkosti, laskou a vzdy s uctou k p DR. Maximalne dodrzujete predepsanou sestavu p DR a ja si stale z  kazde lekce odnesu neco noveho a vas „zelvi krk“ je nezapomenutelny. Jsem nadsena, kdyz  vysvetlujete  proc, ktery cvik delame a k cemu nam pomaha.
Sama sestavu cvicim 3 tydne a 1 za tyden s Vama, protoze je fajn vedet, ze se divate, jestli cviky delam dobre a vase zaverecna joga Nidra je fantasticka a ja si po ni pokazde prijdu jak znovuzrozena, plna energie a radosti.
A uz ted se tesim na vasi dalsi opakovaci on-line lekci.
Krasny vikend a jeste jednou Vam dekuji, Vera

leden 2021

Milá Radko,

děkuji za empatické vedení krzu.

Kurz bych každému doporučila, on-line forma paradoxně přináší pár velice příjemných aspektů – nemusíte nikam jezdit, nevidíte, jak cvičí další účastníci, oni nevidí Vás (takže se nemusíte stydět, že někdo cvičí “líp” a vy cvičíte “hůř”), nicméně instruktorka vidí všechny a může tak opravit případné chyby. Jediné zádrhely byly v prostoru na cvičení (vyhradit si samostatnou místnost, kam Vám dvě hodiny nepolezou zvířata ani děti) a technice (notebook lepší, než tablet –  sklopíte obrazovku/kameru přesně tak, abste byla v záběru – s tabletem jsem trochu bojovala :).

Markéta Š.

 

Dobrý den, paní Radko,

srdečně Vás zdravím a ráda bych Váš kurz doporučila dalším zájemkyním. Jsem moc ráda za on-line kurz, který mi umožnil naučit se potřebné cviky velmi rychle. Nemusela jsem čekat na volné místo v kurzu a mohla jsem začít prakticky ihned po mém rozhodnutí.

Cvičím každý den a problémy s menopauzou, hlavně návaly, jsou méně časté. Věřím, že se časem vytratí úplně, to je moje silná motivace.

Mívám problémy s naučením sestavy, ale tady jsem si po týdnu v opakovacích lekcích vše krásně zopakovala a zafixovala a nyní už jen mrknu, která sekvence je právě na řadě, abych něco nepřehodila.

Hana B.

 

 Dobrý den,

chtěla bych Vám i hormonální józe poděkovat, od kurzu jsem cvičila každý den a nevím jestli je možné, že by to mělo vliv tak brzo, ale dnes mi ovulační test poprvé po řadě měsíců testování indikoval přicházející ovulaci, což mě motivuje cvičit pravidelně dál a věřím, že se mi podaří otěhotnět bez zásahu lékařů.

Petra V.

 

Vážená paní Radko,

za kurz hormonální jogy Vám ze srdce děkuji. Po každém cvičení se cítím spokojeně a klidně, tělo je příjemně protažené a uvolněné. Sestavu jsem se naučila opravdu snadno a to především i díky Vám. Ve cvičení plánuji pokračovat pravidelně, a věřím, že mi pomůže lépe překonávat náročné dny i emoce, které tyto dny provází.

Adéla O.

 

K prvotní myšlence začít s cvičením HJ mě přivedla moje maminka. Pandemie nám však neumožnila setkat se osobně, takže jsem se přihlásila na online víkendový kurz. Na začátku jsem měla obavy, jestli cvičení tímto způsobem přinese adekvátní výsledek. Úžasná lektorka paní Radka Kolínová nám ale vše vysvětlila na výbornou. Během lekcí opravovala naše pozice a po skončení kurzu jsem byla schopna odcvičit celou sestavu bez pomoci. Nesmím opomenout uvést veškeré benefity co mi jóga za pár dní přinesla. Naučila jsem se pracovat se stresem, dostavil se kvalitní spánek, ale nejvíce si vážím pocitu ženství. Po vysazení HA jsem necítila souznění se svým tělem, měla jsem zlé myšlenky a zlost uvnitř těla. Nyní se cítím svobodná, krásná a bez napětí. S důvěrou vyčkávám, co dalšího mi cvičení do života přinese, snad lásku, klid na duši a jednou rodinu. Pokud jste byli na pochybách, tak již neváhejte. 🤍

Vendula K.

 

Paní Radko,
chci Vám poděkovat za znalost sestavy cviků, kterou jste mi předala při našem víkendovém kurzu HJT.
Přiznám se, že se mi nedaří cvičit každý den, ale když si zacvičím třeba jen rozcvičku, vnímám potom příjemný rozdíl v náladě. Cítím se uvolněná a také lépe zvládám situace s partnerem, které mě dříve nenechaly klidnou (v tom vnímám největší rozdíl) :).
Co se týče změn na fyzickém těle,  předpokládám, že budou znatelné až po delší době.
Aktuálni menstruaci jsem ale zvládla „pouze“ s půlkou prášku na utišení bolesti, což je v mém případě úspěch, normálně jsem pojedla asi 2 celé, takže je to fajn.
Co se týče průběhu kurzu, byl jeho časovy rozsah z mého pohledu dostatečný a byla jste schopna předat vše podstatné, největší kus práce je samozřejmě na nás. I když věřím, že na živo by naše setkání bylo příjemnější a pro výuku nejspíš i jednodušší, hodnotim kurz určitě kladně :).
Děkuji Vám. Mějte se krásně, zdravě a vitálně.
Lenka S.

 

 

6.6.2020

„Kurz hormonalni jogy u pani Radky mohu jen doporucit.
Spojuje cviceni v prijemne intenzite, protahovani a praci s dechem. U nekterych cviku si pomackate akupresurni body, coz prohlubuje pozitek ze cviceni, alespon u me.  :-) Specificke dychani rozpohybuje cele bricho a ma vliv i na lymfaticky system bricha, coz je velmi zdrave pro vnitrni organy.
Celkove jsem s naplni kurzu spokojena. Pani lektorka dodrzovala casovy harmonogram a vse svedomite vysvetlila. Navic je prijemna a bylo i veselo.
Hrdelni dychani, ktere mi vubec neslo, jeste po kurzu individualne znovu vysvetlila a ja prisla na to, kde jsem delala chybu.
Ted si cvicim doma sama, pocatecni mirne bolesti podbrisku ci zatuhlost tela ustaly. Zmena zdravotniho stavu se jiste take dostavi, ale to je jeste brzy hodnotit.
Kurz vrele doporucuji!“
Lenka S.

 

 

20.5.2020

„Přihlásila jsem  se na  ukázkovou hodinu hormonální jógy k paní Radce plná zvědavosti co mě čeká. Po milém přivítání v útulném studiu paní Radky si nejprve trpělivě a se zájmem vyslechla má přání, očekávání, důvody proč k ní přicházím. Začaly jsme vysvětlením o čem cvičení jógy vlastně je a postupným cvičením správného dýchání u rozvičky.Vůbec jsem nevěděla zda dýchám dobře, a jestli celou hodinu zvládnu, ale jemné povzbuzování paní Radky a všímání si toho co dělám dobře, pochvala,ve mě uvolnily napjetí a já si začala cvičení užívat. Celou hodinku a všechny cviky mi nejprve ukázala sama, pak jsem si je zkusila udělat sama a cvičily jsme spolu. Cítila jsem se velmi příjemně a cvičení mi šlo líp než na začátku hodiny, navíc mi cvičební sestavu upravila na míru dle mého zdravotního stavu.Závěrečná relaxace při zvucích jemné hudby byla třešničkou mé spokojenosti a radosti, že jsem pro své tělo něco udělala.

Zjistila jsem které cviky co jsem dělala mi neprospívají, které naopak ano, a jak si nemám přetěžovat páteřní svaly.

Paní Radka je pro mě svým vedením, osobním přístupem i zkušenostmi exprertkou na cvičení pro ženy po 40+ , které zajímá co se s jejich tělem děje a chtějí předcházet nebo zmírňovat stárnutí a udržovat své tělo pružné a zdravé.“

Eva Grégrová, 47 let, Brno

 

 

19.11.2019

„Cvičení hormonální jógy se mi líbí. Potřebuji udržet své tělo v dobrém chodu a krevní hodnoty v normálu. Absolvovala jsem měsíční kurz. Kurz se mně líbil, lektorka skvělá.“
Jana H.

 

21.6.2019

Dobrý den Radko,

chtěla bych Vám ještě jednou poděkovat za úžasnou ukázku, jak se dá pracovat s vlastním tělem při cvičení hormonální jógy. Sama jsem byla překvapená, že za 4 týdny moje tělo, které je opravdu někdy hodně lenivé, dokáže tak krásně pracovat. Každé ženě, ať je jakkoli stará, bych toto cvičení moc doporučila. Doporučila bych ho všem, kteří mají jakýkoli problém s vnitřními orgány, zejména štítnou žlázou a dalšími žlázami s vnitřní sekrecí. Líbil se mi ohromně Váš přístup, žádné diktování, co musím nebo bych měla zvládnout. Prostě ta nenásilná forma Vašeho přístupu mi moc imponovala. Doufám, že se zase někdy potkáme i při dalších aktivitách, které posilují nejen naše těla, ale i mysl a psychiku.

Mějte krásné léto, já Vás moc zdravím

Helena M.

 

13.6.2019

Pěkný den paní Radko,

děkuji za krásně vedený kurz hormonální jógové terapie. Dlouho jsem nad něčím podobným uvažovala, a pak mi přišel do cesty Váš telefon. 🙂 Jsem ráda za Váš skvělý a profesní přístup, za úsměv, povzbuzení, kterého se nám každou hodinu dostalo a zejména za trpělivost a klid.

I přes to, že jsem doma nenašla příliš času cvičit sestavu samostatně, s každou další hodinou jsem cítila, že tělo je pružnější a já odpočatější a s větší vnitřní energií.

Velmi ráda Vás budu doporučovat ostatním. Jste jednoduše skvělá.

s úctou a pozdravem

Alexandra V.

 

2019

Chodil jsem cvičit jogu pro muže právě zde…k paní Kolínové, jelikož jsem o tomto cvičení slyšel z rozhovoru s jedním známým pražským hercem. Paní Kolínovou jsem kontaktoval a mohu jen doporučit. Perfektní přístup, vše vysvětlila, ukázala a poopravila chyby. Dostali jsme tištěnou verzi všech cviků a postupně se tím „prokousávali“. 

Nakonec se po cvičení při relaxační fázi rozvodu energie..či harmonizování, nevím jak se to přesně nazývá, dostavil až mikrospánek a po každé lekci, která uběhla rychle..se člověk cítil fajn. Když jsme skončili, přihlásili jsme se s dalším kolegou ze cvičení znovu na pokračování. Pro chlapy okolo 50, jako já je to super.

Nyní opět tedy cvičím horm.jogu pro muže s paní Kolínovou a mohu doporučit. Klientům se max. věnuje a je příjemné s ní strávit čas cvičením.

Pavel S.

 

2019

K paní Radce Kolínové jsem se přihlásila na doporučení známé a i já ji ráda doporučím dál. Hned na začátek mě mile překvapil její velice vstřícný přístup při zohlednění mých časových možností. Cvičení bylo  intenzivní, nicméně paní Radka je velmi empatická a pozitivní, takže moje obavy z toho, že mi něco nepůjde nebo že něco nezvládám bez chyb se rychle rozplynuly.
Všechno předvedla, vysvětlila, a také chválila veškeré pokroky :-). Nedocenitelné je její motivování člověka ke cvičení – vystihla moje pocity, odhalila „výmluvy“ a i díky tomu se teď opravdu snažím doma cvičit (a začínám si to dokonce užívat).
Nina T.