O mně

Jmenuji se Radka Kolínová a od roku 2017 jsem certifikovanou lektorkou hormonální jógové terapie podle Dinah Rodrigues. Vystudovala jsem ekonomii na VŠE v Praze a od září 1993 do ledna 2019 jsem pracovala v bankovnictví.

S hormonální jógovou terapií jsem se seznámila v roce 2013, kdy jsem absolvovala víkendový seminář u paní Frídy Gedeonové. A od té doby se hormonální jógová terapie stala mým životním stylem.

V roce 2013 jsem trpěla řadou zdravotních potíží jako byla chronická rýma, astma, snížená funkce štítné žlázy, velmi časté záněty v těle, alergie a další. Také premenstruační syndrom, časté kožní vyrážky a hormonální nerovnováha pro mě nebyly neznámými pojmy.

Tenkrát na semináři mi probleskla hlavou myšlenka, že tuto sestavu bych chtěla jednou učit. Hned jsem ji však zavrhla, Dinah Rodrigues učí a zkouší pouze v angličtině  a v úvahu připadal Berlín nebo Vídeň jako nejbližší destinace. To byly pro mě tenkrát nepřekonatelné bariéry.

V roce 2016 jsem zjistila, že Dinah Rodrigues byla do Prahy pozvána Centrem hormonální jógy a bude terapii učit veřejnost. V červnu jsem u ní absolvovala seminář HJT pro diabetes. Paní Dinah mě tak nadchla, že jsem se okamžitě přihlásila k ročnímu studiu klasické jógy, aby ze mě mohla být akreditovaná jógová cvičitelka. Byla to pro mě velká výzva. Doufala jsem, že i další rok paní Dinah do Prahy opět přijede.

V červnu a červenci 2017 jsem pak absolvovala lektorské semináře a zkoušky u paní  Dinah, abych mohla hormonální jógovou terapii vyučovat.

V roce 2019 netrpím již chronickou rýmou, astma je bezpříznakové a hypofunkce štítné žlázy se upravila. Pod dohledem lékařů jsem postupně odstranila užívání veškerých léků. Od loňského roku mi moje zdraví dovolilo i začít s otužováním podle  Wim Hofa, což pro mě bylo dříve nemyslitelné. Po saunování jsem se, ještě předtím než jsem začala cvičit HJT, sprchovala pouze vlažnou vodou, ochlazovací bazének nebo sprcha studenou vodou pro mě obvykle znamenala nachlazení.

Za ta léta, co HJT cvičím, na sobě  pozoruji nejen zlepšení imunity, ale také posílení své psychické stability, moje odolnost vůči stresu se stále posiluje, jsem klidnější a vnitřně vyrovnanější.

Paní Dinah Rodrigues je mým velkým vzorem, ve svých 92 letech jezdí po světě a stále sestavu HJT vyučuje. Její webové stránky naleznete zde: https://www.dinahrodrigues.com.br/home-en

a rozhovor s ní je tudy:

https://www.cestyksobe.cz/dinah-rodrigues-nejen-o-hormonalni-joze/28741?fbclid=IwAR2eWSBU52BeH04xJIYzt1XppXRFETKLcPqvywKBet9yiXGRUQVJSRhM2A4

Dinah Rodrigues ve věku 91 let:

Zdroj: www.centrum-hormonalni-jogy.cz